نکات مهم سئو که باید در نظر بگیریم

توسط در بلاگ 28/10/2019

طراحی وب سایت بخصوص طراحی یک سایت که بتواند بهترین رتبه را در گوگل کسب کند قوانین و ترفندهای خاصی دارد و این موضوع جمله نکاتی است که باید توسط افراد مدنظر قرار گیرد و در همین راستا امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا به نکات مهم سئو که باید در طراحی سایت در نظر گرفته شود، بپردازد.

طراحی وب سایت و ساختار آن

طراحی وبسایت را معمولا به روال برنامه ریزی برای ایجاد یک سایت در فضای مجازی اینترنت که با ساختار کلی و جزئی ارائه می‌شود، می گویند که این برنامه ریزی بر روی تمامی تصاویر، متون، فایل‌های صوتی و تصویری و المان‌های خاص که برنامه نویسی شده اند اعمال شده تا در نهایت تمام این‌ها بر روی صفحه‌ای که قابل روئیت در مرورگر باشد اعمال می‌شود و در فرمت بندی خاصی در طراحی وب سایت بر روی آن صفحه قرار می‌گیرند.

برای اینکه این صفحات قابل مشاهده در بیشتر مرورگر‌ها باشد طراحی سایت را افراد طراح و برنامه نویسان از زبان‌های نشانه‌ای برای ایجاد یک ساختار اکثرا از زبان html و هم چنین برای نمایش بهتر بعد از طراحی وب سایت از زبان css استفاده می‌کنند. برای طراحی وب سایت از زبان‌های برنامه نویسی دیگر نظیر java، پی اچ پی،‌ای اس پی دات نت، پرل و … نیز می‌توان استفاده کرد.

سئو چیست؟

هر اقدامی که به صورت مستقیم و توسط فرد برای بالا بردن رتبه سایت در موتوری‌های جستجوگر همانند، گوگل، بینگ و یاهو صورت می‌گیرد سئو و بهینه سازی نامیده می شود.

جالب است بدانید در سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ سئو سایت پیچیدگی حال حاضر را نداشت چرا که سایت‌های موجود در اینترنت به ۱۰۰۰ عدد هم نمی‌رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت بود، لذا موتور‌های جستجوگر نظیر گوگل مشکل زیادی با شناسایی و درک محتوای آن‌ها نداشتند. اما از سال ۱۹۹۸ به بعد و افزایش سایت ها، موتور‌های جستجوگر تصمیم به طراحی الگوریتم‌ها و فاکتور‌هایی گرفتند تا سایت‌های را از نظر قدرت با یکدیگر رتبه بندی کنند تا بتوانند سایت قوی‌تر را بالای نتایج جستجو و سایت‌های ضعیف‌تر را پایین سایت‌های قوی‌تر به نمایش بگذارند.

اولین الگوریتم گوگل، الگوریتم کبوتر بود که توسط مدیران فعلی گوگل یعنی Larry Page و Surgery Brain طراحی شده بود.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو چطور امکانپذیر است؟

برای اینکه بتوانیم نتیجه گیری بهتری در سئو سایت داشته باشیم بد نیست، از همان ابتدای کار و در مرحله‌ی طراحی سایت، اصول سئو را بر روی سایت خود پیاده کرده و آن را بر اساس الگوریتم‌های موتور‌های جستجو طراحی و پیاده سازی کنیم.

رعایت اصول مربوطه در این مرحله باعث راحتی کار در ادامه برای ما خواهند شد و با هزینه سئو‌ی بسیار اندکی نسبت به سایر سایت‌ها نتیجه‌ی بهتری خواهیم گرفت.

رعایت استاندارد‌های طراحی سایت نیز یکی از عوامل بسیار مهم در سئو سایت بوده و نقش زیادی بر روی رتبه بندی سایت و جذابیت آن خواهند داشت.

سفارش طراحی وبسایت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.